Sankt Peretsburg

 

 


 Lodołamacz KRASIN zbudowany w Angli w 1916r. wsławiony rejsami arktycznymi, min wyratowaniem części załogi sterowca "Italia"
Lodołamacz KRASIN
Mauzoleum Bohaterskich Obrońców Leningradu. Pomnik stoi w miejscu, gdzie podczas wojny przebiegała linia frontu.
Pomnik Zwycięstwa 
"Aurora" pierwszy raz została użyta bojowo w wojnie rosyjsko-japońskiej 1904-1905. Szczególną rolę odegrała podczas w rewolucji październikowej. To z jej pokładu 7 listopada 1917 roku o godz.21.40 oddano strzał, który był był sygnałem do ataku na Pałac Zimowy.
Krążownik AURORA 
Serce Petersburga - Plac Pałacowy z kolumną Aleksandra I, wzniesioną dla upamiętnienia zwycięstwa  w 1812 r. nad armią Napoleona.
Ermitaż

Sobór Kazański
Cerkiew Chrystusa Zmartwychwstałego znana jako Spas-Na-Krowi, powstała na cześć Aleksandra II- "Cara Wyzwoliciela" w miejscu, w którym zginął w zamachu.
Cerkiew - Spas Na Krowi
Pierwotnie letnia rezydencja Piotra I. Od 1764r. pierwsza w Rosji szkoła dla wysoko urodzonych dziewcząt. założona w  przez Katarzynę II. Obecnie siedziba burmistrza Petersburga.
Sobór Smoly

 Miedziany Jeździec to pomnik Piotra I wzniesiony z inicjatywy Katarzyny II. Zgodnie z  legendą, dopóki pomnik stoi w centrum Sankt Petersburga, to miasto nie zostanie zdobyte przez wroga, ponieważ czuwał będzie nad nim jego założyciel. W czasie Blokady Leningradu pomnika nie ewakuowano, lecz zamknięto w drewnianej osłonie i osypano ziemią. Pomnik nietknięty przetrwał 900 dni oblężenia, a miasto bohatersko się obroniło.
Miedziany Jeździec


Cerkiew - Spas Na Krowi
 Letnia rezydencja carów Rosji. Wybudowana przez carycę Elżbietę I. Jej realizację powierzyła Włoskiemu architektowi Francesco Bartolomeo Rastrelliemu.
Carskie Sioło
Carskie Sioło - Ogród Francuski
Carskie Sioło
Pomnik-Mauzoleum Rewolucjinistów. Miejsce pochówku 180 ofiar rewolucji lutowej. W czasach radzieckich najświętrze miejsce Leningradu.
Mauzoleum Rewolucjonistów
   Flash
Plac Moskiewski
 
     
 
     
     
     
     

Strona główna    Wirtualne wycieczki    Panoramy sferyczne    Fotografia tradycyjna    Kontakt